Порошенко відмовився від українського ланчу в Давосі з-за образи


На рішення президента України вплинула скандальна стаття Пінчука в WSJ

Президент Петро Порошенко вирішив не відвідувати традиційний "український ланч", який організовує фонд Віктора Пінчука під час щорічного Всесвітнього економічного форуму в Давосі (Швейцарія).

Про це пише LB, посилаючись на джерело в МЗС, передає Ukr.Media. Таке рішення президент України прийняв після публікації скандальної статті Віктора Пінчука про врегулювання конфлікту між Україною і Росією.

"Президент буде мати свою програму в Давосі, проте до Пінчука після статті він точно не піде", - заявив представник МЗС, пише LB.ua.

Віктор Пінчук щорічно під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі проводить український ланч, в ході якого обговорюються тенденції розвитку України. Всесвітній економічний форум заплановано на 17-20 січня.

Суть конфлікту

Нагадаємо, в кінці грудня 2016 року статтю Віктора Пінчука, яка була надрукована в газеті The Wall Street Journal, ряд депутатів Верховної Ради різко розкритикували. У ній йдеться про болючі компроміси України з Росією, в тому числі Пінчук пропонує визнати місцеві вибори на Донбасі.

Сьогодні, 5 січня, The Wall Street Journal опублікував колонку заступника глави АП Костянтина Єлісєєва під заголовком "Повага до України вкрай важлива для досягнення тривалого миру". У ній він відповідає на статтю Пінчука , в якій той пропонував Україні поступитися в кримському питанні, відмовитися від прагнення до членства в ЄС і НАТО заради вирішення конфлікту на Донбасі. "Не можу погодитися з його (Пінчука) закликом до компромісу, який базується на побоюваннях. Страх і слабкість – погані радники. Вони лише розігрівають апетити Росії", – заявляє Елісєєв.
Перейти в кінець історії