У які дні тижня люди найчастіше помирають і з яких причин


Американські вчені провели дослідження і з'ясували, у який день тижня люди найчастіше гинуть ..

Люди вмирають щодня, але, використовуючи статистику, американські вчені з'ясували, який із днів тижня припадає найбільше смертей. База даних Центру контролю і запобігання хвороб вивчила дані про всіх смертей у США з 1999 по 2014 рік — понад 39 млн померлих за 15 років, передає ЗМІ

При поверхневому розгляді може здатися, що суттєвої різниці між днями тижня немає. Кількість померлих коливається від 5,6 млн у неділю до 5,7 млн в суботу. Крім того, топ-10 причин смерті за період в цілому і за кожен з днів залишається незмінним: захворювання серцево-судинної системи, рак, хронічні захворювання дихальних шляхів, нещасні випадки, інсульт, хвороба Альцгеймера, діабет, грип та пневмонія, захворювання нирок і самогубства. Потім йдуть сепсис, хвороби печінки, хвороба Паркінсона, передозування наркотиками і СНІД.

Однак якщо уважніше вивчити дані, можна знайти відмінності в тому, від чого помирають люди в різні дні тижня.

В понеділок свого піку досягає смертність від захворювань серця. Це підтверджують і дослідження 2005 року: найбільше раптових смертей від хвороб серця відбувається в понеділок.

У вівторок найчастіше помирають від грипу і запалення легенів. З іншого боку, вівторок — найбезпечніший день для поїздок на автомобілі. Кількість смертей в автомобільних катастрофах в цей день найменше.

Середовище знаходиться в середині по числу смертей за весь період — 5,6 млн.

Хоча четвер не може похвалитися найменшою загальною кількістю померлих, але на нього припадає найменше смертей від серцевого нападу, діабету і вогнепальних поранень.

У п'ятницю люди часто вмирають від передозування наркотиків і, як і в понеділок, в результаті серцево-судинних захворювань.

Кількість загиблих в результаті нещасних випадків найбільша в суботу і неділю. Найбільше смертей в автокатастрофах відбувається в суботу (42 тис.), трохи менше — в неділю (39 тис.) і п'ятницю (36 тис.). Крім того, на вихідні припадає пік загибелі людей від вогнепальних поранень: в неділю трохи менше, ніж у суботу (32,3 тис. проти 31,8 тис.).

У суботу також гине найбільша кількість людей від контакту з отруйними рослинами і тваринами (216 смертей). У неділю цей показник досягає свого мінімуму (169 випадків).

До речі, вчені з'ясували, що найчастіше люди гинуть від укусів змій. Щорічно з цієї причини помирає близько 20 тис. осіб. За іншими даними, одна тільки середньоазіатська кобра щороку забирає життя 50 тис. осіб. Іншими найбільш смертоносними тваринами вчені називають білу акулу, кубомедузи (опіки, що викликаються її жалкими клітинами, можуть призвести до летального результату), африканського лева, крокодила, слона (слони вбивають понад 500 осіб щороку), древолаза, білого ведмедя і африканського буйвола.
Перейти в кінець історії