У соцмережах так званих “ГРУПАХ СМЕРТІ” понад 13 тисяч українських ПІДЛІТОК уже зареєстровані


В Україні зафіксовані самогубства підлітків, яких спонукали до цього у так званих “групах смерті” у соцмережах
Про це розповів головний кіберполіцейський України, очільник Департаменту кіберполіції, полковник поліції Сергій Демедюк, пише сайт nv.ua, передає Ukr.Media.

“Групи смерті” – це спільноти, зосереджені переважно у мережі Вконтакте, розраховані на підлітків. Починається все з того, що їх адміністратори дають учасникам груп травматичні “завдання – наприклад, свідомо порізати собі руки лезом, відзнявши усе це на відео. Кінцевою метою “гри” є доведення дитини до самогубства, яке вона також повинна зафіксувати на камеру.


Вперше про “групи смерті” на кшталт спільнот Синий кит, Тихий дом, Разбуди меня в 4:20 заговорили ще у травні минулого року в Росії. Зазвичай вони об’єднані спільною символікою – це кити. Цей символ обраний не випадково, адже кити – одні з небагатьох видів ссавців, що можуть звести рахунки з життям, самовільно викидаючись на берег.


І навіть після того, як за гратами опинився один із організаторів, відомий користувачам під ніком Філіп "Ліс", страшна гра вже поширилася й іншими країнами, у тому числі в Україні.

Витративши лише кілька хвилин у пошуковику Вконтакте за хештегом #синийкит можна знайти чималу кількість користувачів, які долучаються до “гри” практично один за одним. Під виглядом адміністраторів із дітьми працюють кваліфіковані психологи, здатні швидко підштовхнути їх до суїциду.

За словами Сергія Демидюка, департаментом було виявлено 13 тисяч українських користувачів у цих групах. Крім того, є летальні випадки — підлітки пройшли гру до кінця у Донецьку та Івано-Франківську.

Як каже головний кіберполіцейський, зараз потрібна масова превентивна робота. Батькам за можливості слід перевірити облікові записи дітей – чи не зареєстровані вони у подібних групах. А головне, зазначає Сергій Демидюк, треба роз’яснити дітям, що насправді відбувається. Що зі смерті немає повернення. Що це не гра, це – вбивства, на яких заробляють дорослі злочинці.
Перейти в кінець історії