Медики повідомили, яка кава вважається найкорисніша


Зварена в турці кава краще фільтрованого: його вживання пов'язали зі зниженням ризику раку молочної залози.

У 2010 році шведські вчені з Університету Умео вперше досліджували те, як спосіб приготування кави впливає на його корисні властивості. Тоді улюблений напій все ще підозрювали в канцерогенності, але 15 років спостереження за 64,603 жителями провінції Вестерботтен показали, що зварена в турці кава краще фільтрованого: його вживання пов'язали зі зниженням ризику раку молочної залози, передає ЗМІ

Пізніше мета-аналіз 59 незалежних досліджень підтвердив, що кава знижує загальну захворюваність раком, зокрема – рак сечового міхура, ободової і прямої кишки, печінки, ендометрію, стравоходу, підшлункової залози, молочної та передміхурової залози.

Існували обмежені дані про те, що кава пов'язаний з підвищеним ризиком розвитку раку шлунка і раку сечового міхура, але в 2016 році експерти Міжнародного агентства з вивчення раку (МАІР) прийшли до висновку, що переконливих доказів цього зв'язку немає. У червні 2016 ВООЗ виключила кави зі списку вірогідних канцерогенів, де він перебував протягом 25 років. Тепер ароматний напій заслужено визнали частиною здорової дієти.

Існує трохи інформації про "корисних" способи приготування або сортах кави, але та інформація, якою ми володіємо сьогодні, дозволяє виділити декілька ключових ознак корисної кави:

- Кава з кофеїном корисніше свого декофеїнізованої побратима. По всій видимості, це пов'язано з тим, що при видаленні кофеїну з зерен отримують багато антиоксиданти, які борються з окислювальним стресом і запальними реакціями.

- Кава корисний до тих пір, поки ви їсте якісну їжу і не паліть. Очевидно, що чашка кави, випита "під сигарету", не врятує вас від згубного впливу тютюнового диму.

- Температура корисного кави не повинна перевищувати 65 °С: у червні 2016 МАІР визнала гарячі напої канцерогенами, запідозривши їх у причетності до розвитку раку горла і стравоходу.

- Корисна кава не містить цукру. Регулярне вживання солодких напоїв – пряма дорога до цукрового діабету, атеросклерозу та інших неприємностей.

- Приготований кави краще розчинної. Дослідження показало, що чашка розчинної кави під час їжі знижує всмоктування заліза з 5,88% до 0,97%. Втім, через годину після їжі спосіб приготування кави на метаболізм заліза вже не впливає.
Перейти в кінець історії