Як він так міг? Дізнайтеся за що суд оштрафував мера Кличка


Мера Києва Віталія Кличка оштрафували на 640 гривень за неповагу до суду, оскільки він в четвертий раз не з'явився в Дарницький районний суд, куди його викликали в якості свідка по кримінальній справі щодо скандальної забудови на Осокорках, передає Корупція.Інфо

Популярне: 

Лолита решилась на пластическую операцию

"За явну неповагу до суду глави президентської парті, суддя Дарницького районного суду Любов Сизова оштрафувала Кличка на 640 гривень і знову виписала йому повістку", – написав він.

Як відомо, в 2014 році в зеленій зоні біля метро "Осокорки" планували звести двоповерховий торговий центр. Однак місцеві жителі виступили проти цього. Активні протести проти будівництва тривали з червня 2014 року.

Увечері 19 травня 2015 року на Осокорках виник черговий конфлікт між місцевими жителями і представниками забудовника.

За даними ЗМІ, за будівництвом на Осокорках у Києві стояла компанія, серед засновників якої був на той момент чинний депутат Київради від "УДАР" Сергій Котвицький.

На засіданні Київради 21 травня 2015 року мер Києва Віталій Кличко звернувся до депутата Сергію Котвицького із закликом скласти депутатський мандат.


У відповідь Котвицький заявив, що не має відношення до компанії, яка встановила паркан біля метро "Осокорки", але назвав це будівництво повністю законним.

У свою чергу компанія-забудовник запевнила, що збирається оскаржити в суді рішення Київради про розірвання договору оренди, якщо воно буде прийнято. Також компанія мала намір судитися з киянами, які ламали паркан на будівництві.

Згодом компанія погодилася на розірвання договору оренди за умови виплати компенсації за проведені роботи або надання нової ділянки під будівництво.

У той же час Кличко пообіцяв забезпечити юридичну допомогу жителям, якщо проти них буде судитися забудовник з Осокорків.

26 травня 2015 року на Осокорках почали розбивати сквер.

28 травня 2015 Київрада розірвала договір оренди.

11 червня 2015 року Київрада надала статус скверу земельній ділянці біля станції метро "Осокорки".

3 липня 2015 року столичні жителі на місці незаконної забудови біля станції метро "Осокорки" висадили кущі та квіти.

Після цього дерева в парку кілька разів знищували – ламали, або спилювали біля кореня.

Народний депутат і радник мера Києва з питань благоустрою Дмитро Білоцерківець впевнений, що це робить забудовник.

У квітні 2016 року Господарський суд Києва заборонив КП "Київзеленбуд" поливати рослини на території колишнього скандального будівництва на Осокорках, яка нині є офіційним сквером.
Перейти в кінець історії