Що можна і що не можна їсти після шести годин вечора


Якщо ви хоча б раз відчували бажання скинути кілька зайвих кілограмів, то вам напевно знайоме твердження про те, що їсти після шостої не варто.

На ніч їсти корисно, але не все, передає Ukr.Media.

Якщо ви хоча б раз відчували бажання скинути кілька зайвих кілограмів, то вам напевно знайоме твердження про те, що їсти після шостої не варто. І це чи не перше правило для тих, хто хоче нормалізувати свою вагу. Багато людей, що сидять на дієті, намагаються дотримуватися цього правила. Багато пишаються своєю витримкою, але... Але при цьому чомусь не худнуть. А коли, махнувши рукою, хоча б разок поїдять після шести, з жахом помічають, що кілька зайвих кілограмів додалася.

Між тим, жодних наукових (так і практичних, життєвих) обґрунтувань це правило не має. Раз і назавжди треба запам'ятати: їсти після шести не тільки можна, але і потрібно!

А тепер давайте розберемося, чому. Наш організм перебуваючи без їжі впродовж десяти годин, відчуває стрес – якщо рахувати від шести годин вечора (останній прийом їжі для деяких горе-худнуть) до сніданку в 8 годин ранку. І коли організм переживає харчовий стрес (відсутність їжі), він починає працювати в режимі збереження енергії, економлячи кожну граммулечку зайвого жиру. І частина цього жиру примудряється відкладати «про запас», про всяк випадок, якщо раптом доведеться голодувати довше чотирьох годин. Наш організм включає такого запасливого «хом'яка». Підсумок: ми не тільки не худнемо, але навіть можемо ще й поправитися.

Зрозуміло, правило «їсти після шостої» не означає, що можна набивати шлунок чим захочеться. Є певний набір продуктів, які можна назвати «вечірніми». Вони досить легко засвоюються, їх вистачає до наступної трапези. Ось ці продукти.

Продукти, які можна їсти після шостої вечора

— знежирений сир

— будь яке нежирне м'ясо (кролик, птиця, баранина, яловичина)

— будь-які овочі, крім картоплі

— будь яка нежирна риба

— натуральний йогурт без цукру та харчових добавок, без фруктів

— нежирний кефір

— нежирна ряжанка

— яєчні білки

Продукти, які не можна їсти після шостої вечора

— всі продукти з високим ГІ, глікемічним індексом

— хліб і хлібобулочні вироби

— жирне м'ясо, риба

— всі продукти з цукром, все солодке взагалі

— крупи та макарони

— будь-які фрукти

З питання про те, за скільки часу до сну дозволяється їсти, можна відповісти так: це залежить від того, скільки разів на день ви харчуєтеся. Якщо у вас п'ятиразове харчування невеликими порціями, тоді ви сміливо можете що-небудь поїсти на ніч. Наприклад, сир без цукру. Сир взагалі хороший тим, що відноситься до повільним білків (має в своєму складі казеїн, білок, який перетравлюється протягом п'яти-шести годин). Якщо у вас триразове харчування порціями трохи побільше, то до сну краще не їсти години за дві-три.

Взагалі варто мати на увазі, що кращий режим харчування – це їсти частіше і помалу, чим рідше і багато. До речі, якщо з'їдати на сніданок швидкі білки (продукти, які перетравлюються за кілька годин), можна підзарядити організм, відчути себе бадьорими і енергійними. До швидким білків відносяться яйця, соя і соєві продукти. Швидкі вуглеводи, якщо без них ви свого існування не уявляєте, теж краще їсти з ранку, а ввечері – ніколи.

Ідеальний час для вечері – за три години до відходу до сну. Якщо ви лягаєте спати в 11 вечора, то вечеря для вас буде 8 годин. Але взагалі прив'язувати себе до годинників не варто – вся справа в розмірі порцій і кратності прийому їжі.
Перейти в кінець історії