Науковці показали, яким був святий Валентин (фото)


Череп cвятого Валентина зберігається в базиліці Санта-Марія-Космедін, що в Римі. За допомогою нього, науковцям вдалося показати обличчя покровителя всіх закоханих, який заплатив високу ціну за захист кохання.

Експерти в Бразилії показали, як виглядав cвятий Валентин, використовуючи найсучасніші інтерактивні технології 3D, передає Ukr.Media.

Реліквія святителя, яка зберігається в базиліці Санта-Марія-Космедін, в Римі, була сфотографована дослідником і релігійним письменником Хосе Луїс Лірою. А проаналізував цю світлину судово-медичний експерт Маркос Пауло Мачадо Саллес. Він прийшов до висновку, що голова "належала чоловіку європеоїдної раси у віці близько 55 років або більше".


Незважаючи на обмежений доступ до черепа, який зберігається в крихітній скляній гробниці в церкві і з короною з квітів, дослідники стверджують, що відтворили першу справжню подобу римського єпископа третього століття.

Згідно з інформацією вчених, cвятий Валентин був одягнений в одяг, який носили священнослужителі того часу, – туніку. Колір одягу був червоний, що свідчить про його мучеництво.


"Це був захопливий, складний і рідкісний проект. Не так часто ви отримуєте доступ до дорогоцінних реліквій, як ця. Нам пощастило опинитися в потрібному місці в потрібний час", – зауважив експерт, який спеціалізується на 3D-реконструкції.


Над проектом команда працювала протягом трьох місяців. На думку вчених, образ cвятого Валентина в наш час є нагадуванням про любов.

Наша робота також дає світові можливість отримати візуальну картину про те, кому ми повинні дякувати за свято, – додав він.

Однак вчені зауважили, що це не повний аналіз, адже фотографія не відображає всю картину.
Перейти в кінець історії